כנס הרצליה השישי 2006 המכון למדיניות ואסטרטגיה באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי הרצליה).
הסקר מתמקד בארבעה מימדים עיקריים: מימד ההקרבה, מימד השורשיות, מימד הגאווה ומימד הסמליות. בין ממצאיו העיקריים: לכלל אזרחי המדינה דרגה גבוהה של פטריוטיות ישראלית על-פי שני התבחינים המהותיים ביותר – הקרבה ושורשיות; מנגד, גאוות אזרחי ישראל על מדינתם נמוכה בהשוואה למדינות אחרות. עיקר תפארתם על ההישגים המדעיים והטכנולוגיים ועל ביצועי כוחות הביטחון. רוב ערביי ישראל אינם גאים בישראליותם, ואין הם נכונים להילחם להגנת המדינה, אולם שיעור אלו מהם המאמינים כי ישראל טובה מרוב המדינות האחרות - הוא מהגבוהים בעולם המפותח. קיימת שונות בין אופי הפטריוטיזם של אזרחי ישראל היהודים והערבים. בעוד שעבור הציבור היהודי הנכונות להילחם מבטאת את פסגת הפטריוטיות, הרי שבציבור הערבי נכונות זו היא האחרונה בחשיבותה.