המכון למדיניות ואסטרטגיה (IPS) באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי הרצליה) קיים סימולציה במסגרת כנס הרצליה ה-17 בנושא: ישראל בעימות רב-חזיתי. הסימולציה התקיימה ב-21 ביוני 2017, במרכז הבינתחומי בהרצליה, בהשתתפות מומחים: מהאקדמיה, מקבלי החלטות, שגרירים ואנשי מערכת הביטחון.
בסימולציה השתתפו שלושה מכוני מחקר זרים :
- China University of Foreign Affairs
- Woodrow Wilson School of Public and International Affairs at Princeton
- University France – Sciences Po CERI Paris
הסימולציה כללה קבוצות עבודה ונציגים של 17 המדינות והארגונים הבאים : ישראל, ארה"ב, רוסיה, סין, איחוד אירופי, תורכיה, עיראק, סוריה (אסד), סוריה גורמי אופוזיציה, המדינה האסלאמית, חיזבאללה, איראן, ערב הסעודית, מצרים, ירדן, רשות פלסטינית, חמאס. עקרי ממצאי הסימולציה הוצגו ב –22 ביוני 2017 במליאת כנס הרצליה בהשתתפות נציגי מכוני המחקר הזרים.