הקליניקה למאבק בשנאה על שם שירה בנקי
הקליניקה עוסקת בתחום המתפתח של משפט וטכנולוגיות מידע, ובהיבטיו החברתיים והתרבותיים.
אתר זה משתמש בקבצי Cookies לשיפור חווית הגלישה. המשך השימוש באתר או סגירת ההודעה מהווים הסכמה לתנאי השימוש.
Xהקליניקה עוסקת בתחום המתפתח של משפט וטכנולוגיות מידע, ובהיבטיו החברתיים והתרבותיים.
ראש המערך ההתנסותי
מנהל הקליניקה
מנהל הקליניקה
בשנים האחרונות אנו עדים לגידול מדאיג בגילויי הגזענות וההסתה לגזענות ברשת ובמרחב הציבורי הישראלי כנגד קבוצות אוכלוסייה שונות כערבים, נשים, לה"טבים, אתיופים, פליטים ועוד. תופעות אלה מקבלות ביטוי בהפליה לרעה של קבוצות שונות, הדרה של החברים בהן ובהתבטאויות קשות המסיתות נגד קבוצות אלה וחבריהן, משפילות ומבזות אותם ואף מגיעות לפגישה פיזית בבני אדם המתגוררים בישראל, וזאת אך בשל השתייכותם לקבוצות שונות באוכלוסייה. על פי 'דו"ח השנאה', במרחב הציבורי הוירטואלי עולות מידי שנה כ 3.5 מיליון קריאות פוגעניות, מסיתות, אלימות או גזעניות ובכל 3 דקות אישה מוטרדת מינית ברשת. עד כה עיקר ההתייחסות לתופעת הגזענות נעשתה במסגרת חוק העונשין ונעשה בהן שימוש מועט מאד מתוך החשש משימוש במשפט הפלילי להתמודדות עם תופעות חברתיות המתבטאות בדיבורים ובשל הרצון לצמצם את הפגיעה בחופש הביטוי. הצעות חוק המנסות להתמודד עם תופעת שיח השנאה והגזענות בישראל לא עברו קריאה ראשונה.
לעומת מימדי התופעה, מקרים בודדים מגיעים למערכת המשפטית ועל פניו נראה כי הציבור הישראלי חי בתחושה של חוסר אונים למול גילויי גזענות, הומופוביה, שנאה והשפלה אלה ורואה ברשת ובמרחב הציבורי מרחבים ללא דין וללא דיין. במצב משפטי זה, המצוי בתחום המתפתח של משפט וטכנולוגיות מידע, ובהיבטיו החברתיים והתרבותיים, תעסוק הקליניקה.
בפניות הנוגעות להרשמה ניתן לפנות לעו"ד אילן יונש במייל - i@y-j.co.il