כנס הרצליה 2024
בנתיב ההפתעות האסטרטגיות
כנס הרצליה ה-21 חל באחת מהתקופות המורכבות והגורליות בתולדות המדינה. העוצמה האסטרטגית של מדינת ישראל בנויה על שלושה עמודי תווך - עוצמה צבאית, תבונה מדינית וחוסן לאומי. בהעדרה של מדיניות נכונה ישראל עלולה להיקלע למצב של חולשה שתשפיע גם על ההישגים הצבאיים. כמו כן התקיים שיח מעמיק על משמעות החוסן הלאומי והחברתי כנדבך מרכזי בעוצמתה של ישראל ומהן המגמות הצפויות להשפיע על עתיד ישראל לחיוב ולשלילה. דיוני הכנס התבססו על ראייה אינטגרטיבית ומקיפה, תוך בחינת תהליכים ארוכי טווח והשפעתם ההדדית של המרכיבים השונים בתמונה האסטרטגית הכוללת.
בכנס השתתפו דוברים ודוברות מישראל ומהעולם ממערכות הממשל והביטחון, הכלכלה, האקדמיה והדיפלומטיה.